TEDOSOR, 2 st, porslin, 1700-tal samt LOCKURNA, porslin, Meissen 1900-tal.
Tedosa troligen Volkstedt, 1700-talets andra del. H 11,5. Tedosa, troligen Wegely, Berlin, 1700-talets mitt. H 10,5. Mindre lockurna Meissen 1900-tal, H 10.
Tedosan från Berlin med senare bemålning. Bägge tedosorna saknar lock, och har smärre nagg.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.