GRÄDDKANNA samt LJUSSTAKAR, ett par, silver. Bl a England, 1800/1900-tal. Tot vikt 81 g.

Ljusstakar med dekor av harpa. Silververkstaden Argentum, N HJ Mattson, Stockholm 1967. Gräddkanna med bårddekor med blommor, England, 1800/1900-tal. Ljusstakar med fylld fot, ej vägda. H 8-14.

Gravyr. Slitage.

Auction closed
1 800 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed