Rak form. 3 lådor i sargen. Rikt måleri. Lyfthandtag på sidorna. kyrilliska bokstäver målat på lådan längst ner samt på skivan. L 123, B 60, H 93.
Bruksslitage. Märken och repor. Nött. Nyckel saknas.