Överdel med två dörrar med bakomliggande hyllinredning med skedhylla.
Underdel med lådor i sargen, 5st. Runda beslag. Profilerat krön. L 123, B 54, H 195. Nyckel finns.
Bruksslitage. Smärre märken och repor.