Skåp i rak form. Snedställda hörn med kannelering. Två dörrar med hylla bakom. 3 lådor i sargen. Mässinglister och beslag. L 76, B 53, H 133. Nyckel finns.
Bruksslitage. Smärre repor och märken. Fanérskada. Låset krånglar.