GRÄDDSNÄCKA och KAFFEKOPP, porslin, Popov, empire, Ryssland, 1800-talets början.
Polykroma blomdekorationer och förgyllningar på gräddsnäckan, h 9,5.
På kaffekoppen med tillhörande fat handmålade blom- och landskapsmotiv, h 5 resp 2,5.
Slitage, anlöpningar, repor, lagning.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.