Släta manschettknappar, K & E Carlsson, Göteborg, 1941 resp 1955. L 1,5. Manschettknappar med dekor av hjort, l 2. Ring, 14k guld, vikt 7g, st 20,75/65. Ring, 18k guld med onyx, Dalsjöfors, 1966, mästarstämpel HSG. St 18,75/59
Bruksslitage samt nagg.