8 mattallrikar, 9 förrättstallrikar, 11 dessertskålar, 6 assietter, 7 uppläggningsfat, 12 djupa tallrikar, 8 mindre djupa tallrikar, terrin, såskanna, mjölkkanna, 10 äggkoppar, 13 tékoppar med fat, 4 kaffekoppar med fat, kaffekanna, tékanna, gräddkanna samt sockerskål.
Slitage. Repor. Flertal delar med nagg. Sockerskålen saknar lock.