9 kaffeskedar, Svedboms Guldsmeds, Vetlanda, 1950/70-tal. 6 efterrättskedar, England, 1800-tal. Askfat, GAB, Stockholm, 1968. Serveringssked, J.E. Torsk, Stockholm, 1851. Salladbestick, brittiska kontrollstämplar, 1943. 2 Saltkar. Sockerskål. Liten vas.
Salladbestick med blad i rostfritt stål samt askfat med fyllning ej vägda.
Bruksslitage. Mestadels med gravyr.