SERVISDELAR, 96 st, porslin, "Koka Blå", Hertha Bengtsson, Rörstrand.

10 frukostskålar, 11 kaffekoppar med fat. Gräddsnipa. Kanna. Kaffekanna. 11 mattallrikar. 5 lockkarotter. 3 uppläggningsskålar. Sockerskål. 2 lockaskar. 9 ugnsfasta formar. Djup tallrik. 9 mindre djupa tallrikar. 14 assietter. 11 större assietter. 6 mindre tallrikar.

Tre lock medföljer. Bruksslitage, sex delar med nagg, en del med flisa samt kanna med spricka i botten.

Auction closed
7 000 SEK
The auction is closed.