CARL FREDRIK KIÖRBOE, gravyr efter. 1800-tal.
Porträtt av kung Karl XV till häst. Bildstrl 64 x 45. I förgylld ram i nyrokoko krönt med kunglig krona.
Slitage. Fläckar. Ramen med smärre skador. Kronan troligen senare.