Teskedar, 7st, modell Olga, Frans Holm, Vadstena, 1861. Desserstskedar, ett par, snäckmodell, Johan Wahlström, Jönköping, 1837. Dessertskedar, 4 st, gammalfransk modell, bl.a. Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1821. Dessertgafflar, otydliga stämplar, 1841. Teskedar, 3 st, Anders Hysing, Stockholm, 1864. Matsked, oidentifierard smed, Kalmar, 1897.
Bucklor, bruksslitage.