BORDSPENDYL, nyrenässans, H Reynders, Tyskland. 1800-tal.
Betsat fodral med förgyllda mässingsdetaljer. Genombrurna sidor, mässingsfötter. Urtavla av mässing och stål, rikt dekorerad. Nycklar i form av drakhuvuden, pendel medföljer. H 56.
Slitage. Mindre skador. Ej funktionstestad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.