Mahogny. Glasdörr, hyllinredning. Senare podier och belysning, tandbård. Blåmålat invändigt. L 82 B 52 H 117 Nyckel finns.
Slitage. Lagningar. Enstaka listdelar saknas. Mindre märken. Lås skadat.