Underrede i ek. Lösa sitt- och ryggplymåer i orangerandig ulltextil, häftade knappar. Brännmärkt. L 193, b 105.
Säljes till förmån för Röda Korset.
Slitage. Knapphäftning med skador. Fläckar.