Remontoir "Exclusif", två boetter, silver, bakboett med gravyr av stora riksvapnet. Remontoir, två boetter, silver, rik dekor. Fickur, vitmetall, modell större. Fickur "Régulateur", två boetter, stål, urtavla med lok och index med grön emalj. Samtliga med ankargång, diam 6,8-8,2.
Ej funktionstestade. Slitage. Skador. Lagningar. Bucklor.