Oscar Wilhelm August Mullin, Brunsjönäs Hedemora, anteckningar från 1894 och framåt, bl a: "Sommaren år 1892 och var uppasare, samt var med och serverade Höga Majestät Konung Oscar den 2dres Högtidliga Middag på Bergsslagssalen i Falun Torsdagen den 15 September 1892 kl 4 e.m." Halvfranskt skinnband. Porträttfoto 23 x 17.
Ej genomgången, pärmar med hårt slitage och skador. Foto med slitage och repor.