Vitmålade med guldmålade detaljer, svängda genombrutna ryggar varav en med sk nyckelhål. Lösa stoppade sitsar, svängda ben med svarvade fotkryss.
Slitage, senare bemålning delvis med färgbortfall, sprickor, lagningar och förstärkningar. Fläckat tyg.