Bord, skänk, 6 stolar, 2 karmstolar. Vitlackerat, patinerat. Stolar med svängd genombruten rygg, skuren snäckformation, svängda karmar och svängda kopplade ben. Lös stoppad sits. Runt bord, svängd sarg, svängda kopplade ben. 3 iläggsskivor à 30 cm. Diam 115, h 74. Skänk med två dörrar, fyra lådor. L 175, b 48, h 80. Nyckel finns.
Bruksslitage, smärre färgbortfall och repor.