Bland annat 4 saltkar i form av snäcka, på kulfötter med handtag i form av fisk, l 6. Parflakong, h 8. Silverspegel med upphängningskedja "Ärtlänk" i silver, diam 23. Ett fyllt objekt medföljer.
Stämplat och ostämplat. Skador. Bucklor. Anlöpningar. Bristningar. Enstaka delar låghaltigt silver. Glas med anlöpningar och skadad foliering.