BLÄCKHORN/LJUSSTAKE/DEKORDEL, 3 delar, 1900-talets första hälft.
Bläckhorn i form av en drake med glaskopp. Märkt ÄKTA BRONS SVENSK VARA. L 23
Ljusstake. Rund. Figurin med ljuspipa. Märkt ÄKTA BRONS SVENSK VARA. H 9.
Dekordel i brons. L 12, B 7,5.
Slitage. Repor. Nagg på glaskoppen.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.