Björk. Två lådor i sargen. Beslag i gulmetall. Skuren dekor. Ben på hjultrissor. Skiva delvis klädd i brun skinnimitation. L 107, b 66, h 73.
Slitage, repor, fanérskador, fläckar, blekt skiva. Lister saknas. En låda kan bara dras ut halvvägs. Senare delar.