Furu. Fällbar klaff med skrivinredning i blått, nedtill räfflat dörrpar och bakomliggande hyllor. L 105, B 42, H 110. Nyckel finns.
Ställvis hårt slitage och repor, insida med färgbortfall och märken efter klister.