KARMSTOLAR, ett par, rokoko, Frankrike, 1700-talets andra hälft.

Valnöt, skuren floral dekor, svängd stoppad rygg, svängda armlän, stoppad sits, svängda ben.

Slitage, smärre sprickor, senare ryggförstärkning på båda. Smärre fläckar på klädseln.

Auction closed
12 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed