Soppslev, Joachim Flodin, Stockholm 1819, tespindel, suppbägare, gräddkannor 2 st, varav en Pehr Olof Hellsund, Arboga 1862, dosa med svensk importstämpel. H 2,5-11.
Slitage, smärre bucklor, några delar med gravyr av initialer, tespindelns handtag med avbruten spets.