Uppläggningsbestick, ett par förgyllda med röd emalj, l 19. Fruktbestick med 6 mindre gafflar resp 6 knivar med pärlemorskaft, Sheffield 1920-tal. 6 kaffeskedar, Danmark. Ett par syltskedar i etui, London. L 12-19. Knivställ av nickel medföljer.
Slitage. Kaffeskedarna med ägarstämplar.