MINIATYRSKÅP, Japan, tidigt 1900-tal.

Dörrpar framför lådinredning. Låda upptill, låda undertill. Bemålad dekor, metallbeslag med dekor. L 27 B 15 H 34.

Slitage. Delvis mattad lack. Mindre skador, färgbortfall, märken. Beslag med skador, delar saknas. Spricka. Nyckel saknas.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.