SPEGEL, gustaviansk, Carl Gustaf Fyrwald, verksam i Stockholm (1774-1816). Sign o hallstämplad.
Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med rosor och festonger. Nedtill draperihänge. Signerad CGF. Med Stockholms hallstämpel. Höjd 82, bredd 46 cm.
Avkortad. Slitage, anlupet glas. Senare bakstycke.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.