3 fat, kanna, 2 kopp med fat, skål samt cremekopp. Fatens längd 27 resp 23. Skålens diam 12. Koppar samt kannans höjd 6 resp 12. Dekor i underglasyrblått samt famille rose.
Sprickor, naggar samt lagningar.