PARTI GRAFIK SAMT TECKNINGAR, ca 60 st, bla Gillberg, 1700-tal till tidigt 1900-tal.
Skämtmotiv, olika yrken, motiv ur ABC-bok, olika skisser av Oscar Keen. Inbundet skissblock från 1800-talets mitt med teckningar av okänd konstnär. Bladstorl 19 x 15-28 x 23.
Slitage, gulnade, ej genomgångna.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.