Gräddsnipa, invändigt förgylld, importstämplar, l 17, 184gr. 2 saltkar med glasinsatser, importstämplar resp MEMA, 1974. Askfat med inskription, G.A.B, 1964, diam 12. Dosa, senempire 1855, diam 3, tot 22gr. Bägare, h 6,5, 26gr.
Obetydligt bruksslitage, lock med spricka.