Blå glasyr. Stort uppläggningsfat, 2+1 mindre uppläggningsfat, terrin med lock, karotter 1+1, 3 mindre skålar, 6 små fat, 2 mindre fat, sockerskål, gräddkanna, tillbringare, 11 äggkoppar, 2 mindre skålar, salt- och pepparströare.
Slitage, någon del med obetdligt nagg.