Dekor i underglasyrblått samt förgyllt bräm. Två olika dekorer. 36 tallrikar, 3 skålfat, en uppläggningsskål, 2 fat samt 2 miniatyrterriner. Tallrikarnas diam 20.
Nagg och sprickor. Senare förgyllning, förgyllningen med slitage. Några med lagningar.