Skrivskåp fanérat i olika träslag. 3 lådor, snedklaff samt hyllor. H 42,5. Bäddsoffa i mahogny. Textilklädsel, lösa madrasser och resårsits. L 14,5.
Slitage, skador. Textil med fläckat.