Canvas med Louis Vuittons märkning, mässingslås och spännen. Beslagen med läder och träribbor, flätad insats. 91 x 53, h 57.
Ställvis hårt slitage, skador, fläckar, anlöpningar. Rester av klisteretiketter såsom poletteringskvitton. Nyckel saknas.