Skål, diam 7,5, h 4.
Tekopp, diam 6, h 5.
Kaffekopp, h 6,5.
Tekanna, h 12,5.
Slitage samt tillverkningsdefekter. Två delar med fotringsnagg, två delar med kantnagg.
Hänkeln samt locket till tekannan med lagningar, hänkel även med flisa.