15 uppläggningsfat, 1 kanna, 12 koppar med fat, 18 + 27 assietter, 19 djupa tallrikar samt 23 tallrikar.
Serveringsfat och koppar med omfattande missfärgningar, krackelyrer, sprickor, nagg och flisor. Övriga delar i något bättre skick.