Vitmetall. Platå på fötter av rocailler, skålar av slipat glas uppburna av kvinnofigurer samt av rovfåglar. H 42.
Översta skålen med nagg. Den ena figuren med lagning. Andra med sprickor i vänstra foten. Ena mindre skålens fäste något ostadig.