Tryckt dekor, blått bräm med förgylld bård. Kaffekanna med lock, sockerskål med lock, mjölkkanna, assietter 12, kaffekoppar med fat 12.
Obetydligt slitage. Samt slitage på dekor på kopparnas hänklar.