GLASOBJEKT, 12 delar, "Sunflower", Göran Wärff, Kosta, 1900-talets fjärde kvartal.

Klar glasmassa. 3 ljusstakar, h ca 7. 6 ljuslyktor h 10-12. Skålfat, diam 18 samt två skålar diam 11 samt 18,5. Två etikettmärkta.

Bruksslitage.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.