PARTI ORIENTALISKT, 4 delar, mässing och koppar, 1900-tal.
Kopp av metall. Graverad blomserdekor, mässingshänkel. Diam 12,5. Skål med lock av mässing med driven dekor. H 17. Två pennfodral av mässing, den ena med dekor samt arabisk text. 24,4 resp 27.
Lagningar. Kompletteringar.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.