SMYCKEN, 7 delar, silver, bl.a. Alton och Hroar Prydz, Norge, 1900-talets andra hälft. Silvervikt 55 gr.
Manchettknappar delvis förgyllda med små diamanter, Alton, Falkenberg, 1965. Fjärilsbrosch med emalj, Prydz. Armband l 18-19. Brosch. Jugendhänge i metall medföljer.
Ett armband av. Broschen skadad, saknar nål.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.