Floraldekor med guldkant. 6 tallrikar, 6 förrättstallrikar, 6 djupa tallrikar, 12 assistter, 4 uppläggningsfat i olika storlekar, såsskål, kanna, sockerskål, gräddkanna. 6 tekoppar utan fat medföljer.
Slitage. Enstaka nagg.