Betsad. Rak form profilerad med halvkolonner. Tre lådor nedtill. Upptill skiva med bakomliggande låd- och hyllinredning samt låda. L 100, b 47, h 138. Nyckel finns.
Värmeskadad, nya beslag, kraftigt slitage, krackelerad yta mm.