Stolar, J Clausen, Brande Møbelfabrik. Två st etikettmärkta, en brännstämplad.
Matsalsbord med två iläggsskivor. L 94, b 94, h 74. Två iläggsskivor a 49. Teak.
Bruksslitage, senare klädsel.