Vitglaserad med svartbrundekor av bla elefanter och giraffer. Förgylld kantdekorrand. 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 desserttallrikar, 12 assietter, 4 uppläggningsfat i olika storlekar 4 karotter/skålar i olika storlekar, såsskål samt tillbringare.
Smärre slitage.