Valnöt. Stoppad sits. Skuren dekor. Svarvade ben. Två karmstolar på hjultrissor samt två stolar. Soffa, l 178.
Skav, slitage samt repor. Smärre fläckar på klädseln. En hjultrissa lös och medföljer.