10 mattallrikar. 13 djupa tallrikar. 12 smörgåstallrikar. 10 assietter. 7 uppläggningsfat. Såsskål, soppterrin, tillbringare.
En mattallrik med spricka medföljer. Bruksslitage, krackelyr, färgbortfall.