Sex uppläggningsfat. Soppskål på fot. Två uppläggningsskålar. 13 tallrikar. Tolv mindre tallrikar. Tolv djupa tallrikar. Tolv assietter.
Bruksslitage. Två delar med fotringsnagg. En med del lagningar. En del med flisa samt spricka.