Kommentarer + Portföljen (i avvikande större format). Cop. Rene Coeckelberghs bokförlag 1985-1986. Originalband respektive lösa blad i portfölj. Faksimilet utgöres av originaltrogna kopior i skalan 1:1 av samtliga fågelplanscher i O. Rudbecks Fogelbok. Svenska editionen tryckt i 1499 numrerade exemplar. Detta bär nummer 402.
Obetydligt slitage.